Dzisiaj jest 28. marca 2017
# # # # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2017-03-11 21:55

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2017r.

1. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka przed kościołem na dzieło pomocy Misjom.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00,  po nich Msza Św.

W Wielkim Poście w niedziele nie ma Mszy Św. o godz. 18:00.

W poniedziałek Poradnictwo Rodzinne o godz. 16:15 w salce parafialnej.

Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy za papieża Franciszka w 4 rocznicę wyboru.

Po Mszy spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w salce.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią Św. o godz. 16:00, po niej losowanie figurek do wspólnej modlitwy rodzinnej. Prosimy rodziców, aby przysyłali swoje dzieci. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00, po niej Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. do godz. 20:00. Spowiedź Św. w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Nie zostawiajmy przystąpienia do Spowiedzi na ostatnią chwilę.

2. W tym tygodniu w środę nie będzie Kręgu Biblijnego. Scholka dziecięca ma swoją próbę w sobotę o godz. 10:00.

3. Nasza parafia będzie przeżywać w tym roku wizytację kanoniczną, w sobotę 1 kwietnia przyjedzie ks. biskup Grzegorz Balcerek.

Z tej okazji będzie miało miejsce udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjum i I ponadgimnazjalnych z naszej parafii, na Mszy o godz. 12:00. Zapraszamy rodziców tej młodzieży na spotkanie w czwartek 16 marca po Mszy wieczornej w kościele. A młodzież na spotkania w niedzielę 19 i 26 marca po Mszy o godz. 11:30 w kościele.

4. Rekolekcje  Parafialne  odbędą się od 25 do 30 marca br. Poprowadzi je ks. Adam Kiziuk – salezjanin.

Rekolekcje szkolne dzieci klas 1 – 3 odbędą się od 15 do 17 marca br. Poprowadzi je ks. wikariusz Karol Maciejak. Nauki rekolekcyjne w kościele w środę o godz. 11:45,  w czwartek i piątek o godz. 8:00. Pozostałe zajęcia w te dni odbywać się będą według harmonogramu Szkoły. Pozostałe dzieci i młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących będzie miała rekolekcje razem z Parafialnymi od 27 do 29 marca br.

Przed Rekolekcjami Trwać będzie w Parafii Nieustający Różaniec przez jedną dobę od piątku 24 marca g. 19:00 do soboty g. 19:00.  Osoba, która chce się włączyć w ten różaniec wybiera pół godziny modlitwy w domu.  Lista jest wyłożona na ołtarzu Matki Bożej, prosimy zapisywać się.

5. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na ołtarzu M. Bożej są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa  9 miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki Różańca Św. oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.  Prosimy o włączenie się w to dzieło.

6. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolskie Spotkanie Matek Różańcowych 3 czerwca. Koszt 50zł. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb w Bronikowie śp. Stanisławy Frąckowiak z ul. Grotnickiej. Wieczny odpoczynek…

„Przewodnik Katolicki”  można odbierać w zakrystii. W zakrystii można nabyć książki albumowe wydawnictwa Białego Kruka w cenie 40 zł.: „Dziedzictwo Chrztu”, „Historia Kościoła”, „Apostołowie Bożego Miłosierdzia” – Św. Faustyna i  Św. Jan Paweł II,  „100 lat Fatimy” – jest to historia objawień Matki Bożej i tajemnice fatimskie.   

ks. Andrzej Szulc - proboszcz