Dzisiaj jest 28. marca 2017
# # # # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2017-03-18 22:48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017r.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00,  po nich Msza Św. W Wielkim Poście w niedziele nie ma Mszy Św. o godz. 18:00.

W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią Św. o godz. 16:00, po niej losowanie figurek do wspólnej modlitwy rodzinnej. Prosimy rodziców, aby przysyłali swoje dzieci. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00, po niej Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. do godz. 20:00. Spowiedź Św. w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Nie zostawiajmy przystąpienia do Spowiedzi na ostatnią chwilę.

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Na ołtarzu M. Bożej są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa  9 miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki Różańca Św. oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.  Na Mszy Św. o godz. 19:00 osoby, które podejmą Duchową Adopcję złożą swoje deklaracje. Zebrana ofiara przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość 25-lecia sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Na Mszach Św. modlić się będziemy w intencji Jubilata.

Na Mszy o godz. 10:15 śpiewał będzie chór "Cantilena".

2. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w sobotę 25 marca na Mszy Św. o g. 19:00 i trwać będą do czwartku 30 marca br. Poprowadzi je ks. Adam Kiziuk – salezjanin. W niedzielę nauki dla wszystkich na Mszach Św. W dni powszednie Msza Św. z nauką dla wszystkich o godz. 9:00  i  18:00. Nauki stanowe po wieczornej Mszy Św. w poniedziałek dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn, w środę dla młodzieży. W czwartek o godz. 10:00 Msza Św. z nauką dla chorych i udzielenie Sakramentu Namaszczenia. Objazd chorych po domach w czwartek od godz. 13:00. Nie będzie odwiedzin chorych przed świętami, dlatego proszę zgłosić tych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.

Spowiedź Św. każdego dnia pół godziny przed Mszą Św. i w czwartek od g. 8:30  -  10:00; 11:00  -  12:00;   13:30  -  15:00;   15:45  -  17:15   z zaproszonymi kapłanami. Ks. Adam zbierać będzie ofiary na utrzymanie klasztoru w środę i czwartek na Mszach Św. Podczas rekolekcji Różaniec prowadzony przez Zelatorki pół godziny przez każdą Mszą Św. Rekolekcje Szkolne w poniedziałek, wtorek i środę przed południem w dwóch grupach. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej Przed rekolekcjami trwać będzie w Parafii Nieustający Różaniec przez jedna dobę od piątku g. 19:00 do soboty g. 19:00. Osoba, która chce się włączyć w ten Różaniec wybiera pół godziny modlitwy w domu. Lista jest wyłożona na ołtarzu Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach i przemianie duchowej dzięki łasce Bożej, aby radośnie przeżywać spotkanie z Jezusem Zmartwychwstały.

3. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania:     - w środę po Mszy św. wieczornej  Kręgu Biblijnego w salce;     - w sobotę o godz. 10:00 dzieci śpiewające w scholce.

4. Nasza parafia będzie przeżywać w tym roku wizytację kanoniczną, w sobotę 1 kwietnia przyjedzie ks. biskup Grzegorz Balcerek. Z tej okazji będzie miało miejsce udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjum i I ponadgimnazjalnych z naszej parafii, na Mszy o godz. 12:00. Zapraszamy młodzież na spotkania w niedzielę 19 i 26 marca po Mszy o godz. 11:30 w kościele.

5. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolskie Spotkanie Matek Różańcowych 3 czerwca. Koszt 50zł. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

6. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Poznania w sobotę 8 kwietnia. Jest to największe widowisko plenerowe w Europie. Wyjazd o godz. 17:30 sprzed kościoła. Koszt 20zł. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

7. W Lesznie organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa – szczegóły w Internecie.

8. „Przewodnik Katolicki”  można odbierać w zakrystii. W zakrystii można nabyć książki albumowe wydawnictwa Białego Kruka w cenie 40 zł.: „Dziedzictwo Chrztu”, „Historia Kościoła”, „Apostołowie Bożego Miłosierdzia”, „100 lat Fatimy”.

ks. Andrzej Szulc - proboszcz

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJW POZNANIU

ZAPROSZENIE

na uroczystości XXV-lecia sakry biskupiej

Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego Przed dwudziestu pięciu laty, 25 marca 1992 roku Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki przyjął sakrę biskupią z rąk Księdza Prymasa Józefa Glempa i został włączony do grona następców apostołów. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w Katedrze Poznańskiej w niedzielę, dnia 26 marca br., o godz. 1300. Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył dziękczynnej Mszy świętej w otoczeniu zaproszonych księży kardynałów, arcybiskupów i biskupów.

Do udziału w uroczystości bardzo serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. Jako wspólnota Kościoła Poznańskiego pragniemy otoczyć naszego Arcypasterza i razem z nim dziękować Bogu za łaskę uczestnictwa w posłudze apostolskiej w Archidiecezji, w Kościele w Polsce oraz w Kościele Powszechnym. Cieszymy się z zaufania, jakim Najdostojniejszy Jubilat jest obdarzany przez Stolicę Apostolską, biskupów europejskich oraz biskupów w Polsce, którzy złożyli w jego ręce przewodniczenie Konferencji Episkopatu Polski. Pragniemy okazać serdeczną wdzięczność Księdzu Arcybiskupowi i prosić w modlitwie o łaski i Boże moce potrzebne do owocnego wypełniania nałożonych na niego obowiązków. 

Tych, którzy nie będą mogli przybyć do Katedry, prosimy o modlitwę i duchową łączność z uczestnikami uroczystości w Poznaniu. Informujemy też, zwłaszcza chorych i cierpiących, że uroczystość katedralna transmitowana będzie przez TVP Polonia.

                                                                                                                      + Grzegorz Balcerek

                                                                                                                      + Damian Bryl

                                                                                                                      + Zdzisław Fortuniak