Dzisiaj jest 24. września 2018
# # # # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2017-10-07 17:58

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Odpust MB Różańcowej, 8.10.2017r.

1. Dzisiaj  Odpust Matki Bożej Różańcowej w naszej Parafii. Suma Odpustowa o godz. 11:30, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Kan. Leszek Grzelak Proboszcz z Dłużyny. Poświęcenie Różańców dzieciom pierwszokomunijnym na sumie, po niej Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Proszę poczty sztandarowe, feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów. Różaniec dzisiaj pół godziny przed każdą Mszą Św.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski,  po Mszy Św. zbiórka przed kościołem na fundusz - „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla studiującej młodzieży z wiosek i małych miast.

W poniedziałek  9 października o godz. 10:00 Msza Św. dla chorych i starszych, po niej spotkanie w sali GOK organizowane przez Caritas Parafialną. Spowiedź Św. pół godziny przed Mszą Św.  Osoby, które nie mają możliwości przyjazdu, proszę zgłosić u Pań z Caritasu.

W poniedziałek Poradnictwo Rodzinne o godz. 16:15 w salce parafialnej.

W czwartek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu.

W czwartek  ks. prob. Leszek Grzelak  z Dłużyny bardzo serdecznie zaprasza na godz.19:00 do Charbielina na ostatnią Mszę Św. ze specjalnym nabożeństwem do Matki Bożej Charbieliń-skiej.  W 2018 roku nabożeństwa w Charbielinie rozpoczną się w maju.

W piątek 13 października o godz. 20:00 ostatnia w tym roku Msza Św. i  Różaniec z Procesją Fatimską wokół kościoła,  prowadzony przez  Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników  Szkolnych, nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

W piątek katecheza dla rodziców i chrzestnych o godz. 19:00  w salce parafialnej.

Od przyszłej niedzieli  Msza Św. z Boszkowa o godz. 10:15 wraca do kościoła jako Msza rodzinna z udziałem dzieci.  Bardzo prosimy, aby rodzice z dziećmi zajmowali miejsca w ławkach z przodu kościoła.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 11:30 zapraszamy członków nowej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Po Mszy Św. wręczenie nominacji.

2. W październiku Nabożeństwo Różańcowe w sobotę o g. 19:00, w pozostałe dni o g. 18:00, po nim Msza Św. Bardzo proszę o udział rodziców ze swoimi dziećmi w tym nabożeństwie.

3. Próba scholki dziecięcej w środę o godz. 14:45 w dużej szkole.

Krąg biblijny w środę po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

4. Z okazji dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracowni-kom szkolnym życzymy zdrowia,wytrwałości i owocnej pracy w przekazywaniu uniwersalnych wartości dzieciom i młodzieży oraz błogosławieństwa Bożego w życiu rodzinnym.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Gucińskiego z Dominic i Małgorzaty Poczekaj z ul. Leszczyńskiej.  Wieczny odpoczynek…

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą Św. wieczorną.

Przewodnik Katolicki , Miłujcie się, Wiara Patriotyzm i Sztuka - można nabyć w zakrystii.

ks. Andrzej Szulc - proboszcz