Dzisiaj jest 19. lipca 2018

Dodano: 2017-12-23 17:54

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV Niedziela Adwentu 24.12.2017r.

1. Dzisiaj Msze Św. do południa jak w niedzielę. Wigilia Narodzenia Pańskiego o g. 22:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.  Według polskiej tradycji obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Pasterka o północy, następne Msze o godz. 9:00,  10:15,  11:30,  nie ma Mszy Św. wieczornej o godz. 18:00.

We wtorek Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze Św. jak w niedzielę o godz. 7:30,  9:00,  10:15,  11:30,  18:00.

Wspólne kolędowanie przy żłóbku o godz. 15:00, zapraszamy wszystkich, by w parafialnej rodzinie dzielić świąteczną radość.

Składka w tym dniu jest przeznaczona na K U L  i  W T  Uniwersytetu A. Mickiewicza.

W oktawie Narodzenia Pańskiego wspominamy w środę Św. Jana Ewangelisty, w czwartek Św. Młodzianków męczenników.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Msze Św. do południa jak w niedziele.

Zakończenie roku kalendarzowego z nabożeństwem dziękczynnym na Mszy o godz. 17:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.

2. Plan kolędy w tym tygodniu:

Środa od godz. 11:00

=  jeden kapłan Boszkowo Letnisko i Ujazdowo,

=  drugi kapłan ul. Grotnicka numery parzyste do mostku i Dłużyńska, początek od strony Grotnik.

Czwartek od godz. 11:00

=  jeden kapłan Dominice,

=  drugi kapłan ul. Grotnicka numery nieparzyste do mostku i z ul. Rzemieślniczej rodziny Bajon, Rękoś, Błaszczyk, początek od strony Grotnik.

Piątek od godz. 11:00

=  jeden kapłan ul. Rzemieślnicza, Krótka i Grotnicka od mostku, początek od ul. Rzemieślniczej,

=  drugi kapłan ul. Grotnicka początek od numeru 1, blok, ogrofol, ul. Zakątek i Zacisze, księża pójdą na ul. Grotnickiej w kierunku do siebie.

W następnym tygodniu ul. Kurpińskiego z przyległymi osiedlami.

Prosimy, aby na kolędę stół nakryć białym obrusem, na nim ustawić krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo Św., zeszyty od religii dzieci. Woda święcona jest w kościele w naczyniu przy ołtarzu Matki Bożej.

3. W czwartek zebranie Caritas Parafialnego po Mszy Św. wieczornej w salce.

4. Dziękuję za ofiarowane choinki i wykonanie dekoracji w kościele na święta Bożego Narodzenia – Bóg zapłać.

5. W zakrystii można nabyć Przewodnik Katolicki  z modlitewnikiem w cenie 6 zł., Miłujcie się i  Kalendarze.