Dzisiaj jest 19. lipca 2018

Dodano: 2017-12-30 21:26

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Świętej Rodziny, 31.12.2017r.

1. Dzisiaj zakończenie roku kalendarzowego z nabożeństwem dziękczynnym na Mszy Św. o godz. 17:00.  Nie będzie Mszy o godz. 18:00.

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, Msze św. o godz. 9:00, 10:15, 11:30 i 18:00; nie będzie Mszy o godz. 7:30.

W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Msze św.do południa jak w niedzielę: 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, wieczorem o 19:00 – to Msza również z Trzech Króli i nie zalicza się jako Msza niedzielna.

Święcenie kadzidła i kredy podczas wszystkich Mszy Św. W tym dniu polskim zwyczajem znaczymy drzwi naszych domów poświęconą kredą inicjałami Trzech Mędrców:  K + M + B + 2018  prosząc  „niech Chrystus mieszkanie błogosławi”. Caritas Parafialna będzie rozprowadzać przed Mszami kredę oraz kadzidełko z węgielkiem.

Chór Męski im. Karola Kurpińskiego będzie śpiewał kolędy na Mszy Św. o godz. 9:00.

Poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym na Mszy Św. o godz. 10:15.

Składka zbierana w tym dniu jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

Informujemy, że zostaliśmy włączeni do ogólnopolskiego projektu Orszak Trzech Króli. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na godz. 15:00 do kościoła, następnie przejście w Orszaku do sali GOK, tam Jasełka i balik dla dzieci. Każdy z uczestników otrzyma koronę - zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy ono okres Narodzenia Pańskiego.  W polskiej tradycji żłóbek w kościele i śpiew kolęd trwa do 2 lutego.

2. Plan kolędy w tym tygodniu:

Wtorek:

= jeden kapłan: od g. 11:00 ul. Kurpińskiego początek od strony Bukówca do torów, ul. Machnikowskiego i bloki dawnego G.S.

= drugi kapłan: od g. 14:30 nowe osiedle przy ul. Klonowej.

Środa:

= jeden kapłan: od godz. 15:30 ul. Kurpińskiego początek od torów do kościoła i ul. Myśliwska.

Czwartek:

= jeden kapłan od g. 11:00 ul. Kurpińskiego początek od strony kościoła, Pl. 21 Października i druga strona ul. Kurpińskiego.

= drugi kapłan od g. 14:30 ul. Podgórna początek od p. Stachowskiej i ul. Dworcowa.

Piątek:

= jeden kapłan od g. 11:00 ul. Jana Otto początek od tartaku.

= drugi kapłan od g. 14:30 ul. Spokojna początek od strony lasu.

W następnym tygodniu ulice na Osiedlu Muzyków.

3. Prosimy o dokonywanie wpłat na Parafialną Zabawę Karnawałową – u ks. Karola.

4. W związku z trwającym okresem kolędowym, okazja do spowiedzi w wybrane dni przed Mszą: w środę od 17:30, w piątek od 17:30, w sobotę od 18:30 oraz w niedzielę od 7:00.

W pierwszy czwartek miesiąca Różaniec o g. 17:30 prowadzony przez Pierwszą Różę Matek, po Mszy Św. spotkanie z Różą w salce parafialnej.

W pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z Komunią Św. po domach i Adoracji Najświętszego Sakramentu ze Spowiedzią i Komunią dla dzieci. Spowiedź od 17:30.

Pierwsza sobota miesiąca przypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Zofii Szczepanik z ul. Zalesie i Walentego Piaszczyńskiego z Leszna.   Wieczny odpoczynek…

Przewodnik Katolicki, Wiara Patriotyzm i Sztuka, Miłujcie się, Kalendarze misyjne -  można nabyć w zakrystii.