Dzisiaj jest 21. marca 2019
# # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2018-05-15 14:30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wniebowstąpienie 13.05.2018r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,  przeniesiona z czwartku. Przebywa z nami kleryk Karol z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; po Mszy Św., przed kościołem, będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium. Po Mszy Św. o g. 11:30 zebranie w salce członków Towarzystwa Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, a w kościele przygotowanie liturgiczne dzieci do Mszy Pierwszokomunijnej.

Dzisiaj 13 maja rozpoczynamy comiesięczne Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 20:00 Msza Św. i Różaniec z procesją fatimską wokół kościoła. Przynosimy ze sobą świece, nie będzie w tym dniu Mszy Św. o godz. 18:00.

W poniedziałek Poradnictwo Rodzinne od godz. 16:15 w salce.

W poniedziałek święto Św. Macieja Apostoła, w środę święto Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, a także imieniny ks. Proboszcza.

W sobotę obchodzimy jubileusz 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu na Mszy Św. o g. 19:00. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do MB i modlitwa jubileuszowa.

W sobotę święcenia diakonatu w katedrze poznańskiej – wspierajmy ich swoją modlitwą.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy Okres Wielkanocny. Pierwsza Komunia dzieci na Mszy o godz. 11:30, przystąpi 60 dzieci. Proszę, aby miejsca w kościele na tej Mszy zostawić wolne dla dzieci i ich rodzin. Próba generalna przed I Komunią w czwartek o godz. 16:00.

Spowiedź dla tych dzieci w sobotę 3A o godz. 10:00, 3B o godz. 11:00, 3C o godz. 12:00. Spowiedź dla rodziców i rodzin codziennie pół godziny przed Mszą, w sobotę od g.18:00.

2. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 18:00 w kościele i Msza Św., w piątek przy figurze Matki Bożej na ul. Słonecznej i Leśnej o g. 20:30, w sobotę o g. 19:00, w niedzielę przy Grocie Matki Bożej o g. 18:00 i Msza Św. Bardzo prosimy rodziców o udział ze swoimi dziećmi w tym nabożeństwie, przekazujmy swoim dzieciom polskie tradycje.

3. Są wolne miejsca na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy, zapisy w zakrystii.

4. Towarzystwo Muzyczne i GOK zapraszają na Akademicki Konkurs Klarnetowy, który trwać będzie od 16 do 20 maja we Włoszakowicach.

5. W minionym tygodniu odbył się w Dłużynie pogrzeb + Henryka Nawrockiegoz ul. Grotnickiej. Wieczny odpoczynek...

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

Przyjmujemy intencje mszalne w tygodniu w biurze parafialnym.

Przewodnik Katolicki oraz książka albumowa: „Niepodległa!” – do nabycia w zakrystii.

ks. Andrzej Szulc - proboszcz