Dzisiaj jest 21. marca 2019
# # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2018-05-20 20:03

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2018r.

1. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, przechodzimy na okres zwykły w Kościele.

2. Nabożeństwo Majowe dzisiaj przy Grocie Matki Bożej o godz. 18:00 i Msza Św.,w dni powszednie o godz. 18:00 w kościele i Msza Św., w piątek przy figurze Matki Bożej na ul. Słonecznej i Leśnej o g. 20:30, w sobotę o g. 19:00. Bardzo prosimy rodziców o udział ze swoimi dziećmi w tym nabożeństwie, przekazujmy swoim dzieciom polskie tradycje.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, Msze Św. o godz. 9:00 i 18:00.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

W sobotę święcenia kapłańskie w katedrze poznańskiej – wspierajmy ich swoją modlitwą.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – Odpust w naszej Parafii.Sumę Odpustową z Procesją Eucharystyczną o godz. 11:30 odprawi ks. kan. Kazimierz Pachciarz, emerytowany ks. proboszcz z Brenna.

Spowiedź Św. codziennie pół godziny przed Mszą Św., w sobotę od godz. 18:00.Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w sobotę o godz. 11:00, dziewczęta z II klasy gimnazjum proszę, aby prowadziły dziewczynki sypiące kwiaty.

Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach zaprasza za tydzień w niedzielę na Festyn, początek o godz. 15:00 na boisku szkolnym.

4. Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Dzieci zapraszają i modlić się będą: w poniedziałek za rodziców i rodzeństwo, we wtorek za babcie, dziadków i krewnych, w środę za nauczycieli i pracowników naszej Szkoły, w czwartek za kapłanów i o powołania do służby w Kościele, w piątek za zmarłych z rodziny i zmarłych kapłanów, z zapalonymi zniczami pójdziemy na cmentarz.

5. W środę o godz. 14:45 próba scholki w dużej szkole.

6. Dziękujemy rodzicom za katolickie wychowanie swoich dzieci, za przygotowanie kościoła na Pierwszą Komunię Św., za dar ołtarza – lichtarz do paschału oraz zamówione obrusy na ołtarze; katechetom, wychowawcom, organiście i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości – Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Janiny Firlej z ul. Kurpińskiego w Święcie-chowie, śp. Cecylii Klecha z Dominic we Włoszakowicach, śp. Doroty Tajchert z ul. Słowiań-skiej w Bukówcu Górnym. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne przyjmujemy w tygodniu w biurze parafialnym. W środę biuro parafialne będzie nieczynne. 

W zakrystii można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

ks. Andrzej Szulc - proboszcz