Dzisiaj jest 23. maja 2019
# # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2018-05-29 22:32

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Trójcy Świętej 27.05.2018r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy – Odpust w naszej Parafii.Sumę Odpustową z Procesją Eucharystyczną o godz. 11:30, odprawi ks. kan. Kazimierz Pachciarz, emerytowany proboszcz z Brenna.

Nabożeństwo Majowe dzisiaj przy Grocie Matki Bożej o godz. 18:00 i Msza Św.,w dni powszednie o godz. 18:00 w kościele i Msza Św..

W poniedziałek Pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych  do Górki Duchownej,zbiórka o godz. 9:00 przy hali sportowej.

We wtorek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Archidiecezji Poznańskiej.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msza Św. w kościele tylko jedna o godz. 7:30; nie ma Mszy Św. w Boszkowie, ani wieczornej. O godz. 10:00 Msza Św. przy Ośrodku Zdrowia z procesją do czterech ołtarzy ulicami Zalesie, Słoneczna i Słowiańska. Bardzo proszę o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy i ubranie trasy procesji. Brzózki będą rozwożone w środę do południa,zainteresowanych proszę o odbiór ich na poszczególnych ulicach. Bardzo prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i dziewczęta z drugiej klasy Gimnazjum, aby je ustawiały i prowadziły.

Prosimy o liczny udział w tym nabożeństwie, zabranie książeczek do śpiewu pieśni, o godny strój, gdyż jest to świadectwo naszej wiary.

W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła w dni powszednie i w niedzielę po Mszy Św. o g.18:00, w sobotę o 19:00.

W przyszłą niedzielę XI Święto Dziękczynienia, zbiórka przed kościołem po Mszach Św. na Świątynię Opatrzności Bożej. W tym dniu Msza Św. o godz. 11:30 zostanie przeniesiona przed Pałac Sułkowskich w intencji Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej  z okazji turnieju okręgu leszczyńskiego o Króla Bractw. W razie deszczu odbędzie się w kościele, a procesja Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu przypada:

- I piątek miesiąca – odwiedziny Chorych z Komunią Św. po domach ks. proboszcz od godz. 9:00,  ks. wikariusz od godz. 14:00. Spowiedź Św. dzieci i młodzieży z Komunią Św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30, po niej o godz. 18:00  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Św.

- I sobota miesiąca  o godz. 8:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 6 Róży, Msza Św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 9:00.

3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu w dni powszednie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 19:00 i Msza Św.

4. W środę scholka w dużej szkole o g. 14:45, Krąg Biblijny po Mszy wieczornej.

5. Wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Matek Różańcowych do Częstochowy o g. 24:00 z piątku na sobotę sprzed kościoła.

Wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę o godz. 11:15 sprzed kościoła.

6. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły zapraszają dzisiaj na Festyn Szkolny, który odbędzie się od godz. 15:00 na boisku szkolnym.

7. Organizujemy IV Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca. Kto chciałby aktywnie włączyć się w organizację festynu może ofiarować nagrody (fanty) za zakup cegiełek. Można je składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły lub chciałby włączyć się w przebieg festynu, prosimy o zgłoszenie się do ks. Karola.

8. Parafialny Zespół Caritas organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Kotliny Kłodzkiej, w terminie 3-6 lipca. Koszt 50zł. Zapisy u ks. Karola.

9. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

Intencje mszalne przyjmujemy w tygodniu w biurze parafialnym.

Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.

ks. Andrzej Szulc - proboszcz