Dzisiaj jest 21. marca 2019
# # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2018-06-03 20:42

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IX Niedziela Zwykła 3.06.2018r.

1. Przeżywamy XI Święto Dziękczynienia, zbiórka przed kościołem po Mszach Św. na Świątynię Opatrzności Bożej. Msza Św. o godz. 11:30 zostanie przeniesiona przed Pałac Sułkowskich w intencji Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej  z okazji turnieju okręgu leszczyńskiego o Króla Bractw. W razie deszczu odbędzie się w kościele, a procesja Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 18:00.

W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z Nieszporami oraz Procesją Eucharystyczną. Chciejmy w naszej wspólnocie wyrazić wdzięczność Jezusowi za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek przypada pierwsza rocznica Pierwszej Komunii dzieci klas czwartych. Przychodzimy z rodzicami w strojach komunijnych, jeśli to możliwe, na Mszę Św. o g. 18:00. Ustawiamy się przy grocie Matki Bożej, śpiewy, modlitwa powszechna prowadzą dzieci. Spowiedź Św. dla dzieci, które nie były w I piątek, pół godziny przed Mszą Św.

Poradnictwo Rodzinne w poniedziałek będzie nieczynne;  odbędzie się w poniedziałek 11  i  18 czerwca – ostatnie przed przerwą wakacyjną.

W środę scholka w dużej szkole o g. 14:45, Krąg Biblijny po Mszy wieczornej.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca , o godz. 17:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 6 Róży, po procesji modlitwa Towarzystwa Przyjaciół ASD, następnie zebranie Matek Różańcowych w salce parafialnej.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  Po Mszy Św. o godz. 18:00  ostatnia procesja Eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek katecheza dla rodziców i chrzestnych po Mszy Św. o g. 18 00  w salce.

W piątek spotkanie Apostolatu „Margaretka” po Mszy św. w salce parafialnej.

2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj i w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała przed Procesją Eucharystyczną, w sobotę o godz. 19:00 i Msza Św.

3. Organizujemy IV Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca, pod hasłem „Otwarci na Ducha Świętego”. Kto chciałby aktywnie włączyć się w organizację festynu może ofiarować nagrody (fanty) za zakup cegiełek. Można je składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły lub chciałby włączyć się w przebieg festynu, prosimy o zgłoszenie się do ks. Karola. Podczas festynu towarzyszyć będą nam różne znaki, symbolizujące Ducha Świętego, jednym z nich jest wiatr, z tej okazji ogłaszamy konkurs na najładniejszy latawiec z motywem Ducha Świętego. Latawce przynosimy na festyn, tam rozstrzygnięcie konkursu.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Portugali,  szczegóły u ks. Karola.

4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb we Wschowie śp. Janusza Tatarskiego z ul. Spokojnej - Wieczny odpoczynek…

Okazja do Spowiedzi Św. w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

Przyjmujemy intencje mszalne w tygodniu w biurze parafialnym.

Przewodnik Katolicki oraz Wiara Patriotyzm i Sztuka można nabywać w zakrystii. 

ks. Andrzej Szulc - proboszcz