Dzisiaj jest 23. maja 2019
# # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2018-06-10 20:24

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, X Niedziela Zwykła 10.06.2018r.

1. Dzisiaj Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przy figurze przy kościele o godz. 18:00 i Msza Św., w dni powszednie w kościele o godz. 18:00 i Msza św., w sobotę o godz. 19:00 i Msza Św.

W poniedziałek Poradnictwo Rodzinne o godz. 16:15 w salce parafialnej.

W środę 13 czerwca o godz. 20:00 Msza Św.i Różaniec z Procesją Fatimską wokół kościoła prowadzony przez Dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Św. Nie będzie Mszy o godz. 18:00 oraz Kręgu Biblijnego.

W czwartek o godz. 19:00 w Charbielinie Msza Św. z nabożeństwem do Matki Bożej Charbielińskiej.  Ks. kustosz Leszek Grzelak i Parafianie serdecznie zapraszają.

W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem po Mszach Św. na KUL i WT w Poznaniu.

2. Organizujemy IV Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca, pod hasłem „Otwarci na Ducha Świętego”. Kto chciałby aktywnie włączyć się w organizację festynu może ofiarować nagrody (fanty) za zakup cegiełek. Można je składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Cegiełki do nabycia w zakrystii.Podczas festynu towarzyszyć będą nam różne znaki, symbolizujące Ducha Świętego, jednym z nich jest wiatr, z tej okazji ogłaszamy konkurs na najładniejszy latawiec z motywem Ducha Świętego. Latawce przynosimy na festyn, tam rozstrzygnięcie konkursu.

Spotkanie organizacyjne zaangażowanych w festyn: w środę o godz. 19:00 w salce.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Portugali.

3. Dziękujemy Służbie Zdrowia za przygotowanie Mszy Św. w Uroczystość Bożego Ciała, Nadleśnictwu i Rejonowi Dróg we Włoszakowicach za dostarczenie brzózek, ławek i przygo-towanie drogi, Rodzinom za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym, młodzieży, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, służbie liturgicznej paniom niosącym chorągwie, feretrony, panom niosącym baldachim, prowadzącym celebransa, panu Organiście i Chórowi Pań, pani Dyrygent i Orkiestrze Młodzieżowej, wszystkim za modlitwę, udział we Mszach Św. i Procesjach Eucharystycznych - serdeczne Bóg zapłać.

4. Spotkania indywidualne dla kandydatów do bierzmowania na salce parafialnej, prosimy przynieść ze sobą indeksy:

- klasa 3Ga: wtorek od 15:00 do 16:00     

- klasa 3Gb: środa od 16:00 do 17:00

- klasa 2Ga: wtorek od 16:00 do 17:00     

- klasa 2Gb: piątek od 16:00 – 17:00

Jeżeli komuś nie pasuje wyznaczony termin, prosimy wybrać inny.

5. Obraz Świętej Trójcy wrócił z konserwacji, można obejrzeć.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Przemysława Dembińskiego z ul. Chopina. Zmarł śp. Damian Głuszak z ul. Podgórnej, różaniec po Mszy wieczornej. Wieczny odpoczynek…

Okazja do Spowiedzi Św. w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

Przyjmujemy intencje mszalne w tygodniu w biurze parafialnym.

Przewodnik Katolicki oraz Wiara Patriotyzm i Sztuka można nabywać w zakrystii.    

ks. Andrzej Szulc - proboszcz