Dzisiaj jest 24. września 2018

Dodano: 2018-06-30 17:29

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XIII Niedziela Zwykła 1.07.2018r.

1. Trwa Wielki Odpust Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Zaobrzańskim do wtorku 3 lipca br.  Suma Odpustowa codziennie o godz. 11:15.

Parafialna piesza Pielgrzymka do Wielenia wyjdzie w poniedziałek 2 lipca o godz. 6:00 z przed kościoła, serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież- są wakacje. Szczegółowy program Odpustu wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

We wtorek święto Św. Tomasza Apostoła.

We wtorek wyjazd dzieci i młodzieży do Kotliny Kłodzkiej, zbiórka przy małej szkole o godz. 7:50.

W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca – o godz. 17:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 7 Róży, po Mszy modlitwa Towarzystwa Przyjaciół ASD, 7 róża będzie miała spotkanie w sierpniu.

- I piątek miesiąca – odwiedziny Chorych z Komunią Św. po domach ks. proboszcz w piątek od godz. 9:00,  ks. wikariusz w sobotę od godz. 9:30.

Spowiedź Św. dzieci i młodzieży z Komunią Św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30, po niej o godz. 18:00  Nabożeństwo do Najświętszego Serca P. Jezusa i Msza.

- I sobota miesiąca  o godz. 8:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 7 Róży, Msza Św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 9:00.

2. Składamy serdecznie podziękowania Samorządowi Gminy Włoszakowice oraz WSZYSTKIM, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg IV Festynu Parafialnego. Dziękujemy za złożone nagrody za cegiełki, za wszelką pomoc i życzliwość, poświęcony czas, siły i talenty, za budowanie wspólnoty – serdeczne Bóg zapłać!

Ufamy,  że Festyn na stałe wejdzie do kalendarza parafialnego. Wypracowany dochód wyniósł 13 000 zł i przeznaczony będzie na renowację Ołtarza Świętej Trójcy.

W zakrystii lub u Pana Piotra Tojka można nabyć CEGIEŁKĘ w postaci zdjęcia grupowego z naszego festynu w cenie 10zł, całość będzie przeznaczona na renowację Ołtarza. Zachęcamy do nabycia cegiełki, a przy okazji pamiątki z festynu.

Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Portugalii, szczegóły u ks. Karola.

Spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki odbędzie 9 lipca, po Mszy św. w salce.

Dekret Arcybiskupa: „Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej niniejszym wycofuję dekret z dnia 11 czerwca 2018 skierowujący Księdza Magistra do parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu i z dniem 25 sierpnia 2018 mianuję Księdza mgra Karola Maciejaka Wikariuszem parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu”.

Księdzu Karolowi podziękujemy za czteroletnią posługę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11:30, w niedzielę 12 sierpnia.

3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.Tadeusza Zarabskiego z ul.Grotnickiej. Wieczny odpoczynek...

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

Przyjmujemy intencje mszalne w tygodniu w biurze parafialnym.

Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz Wiara Patriotyzm i Sztuka – do nabycia w zakrystii.