Dzisiaj jest 21. marca 2019
# # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2018-07-07 17:30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XIV Niedziela Zwykła 8.07.2018r.

1. W środę święto Św. Benedykta patrona Europy.

W czwartek o godz. 19:00 w Charbielinie Msza Św. z nabożeństwem do Matki Bożej Charbielińskiej.  Ks. kustosz Leszek Grzelak i Parafianie serdecznie zapraszają.

W piątek o godz. 19:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce parafialnej.

W piątek 13 lipca będziemy przeżywać Dzień Fatimski. Msza Św. o godz. 20:00, następnie Różaniec i procesja fatimska. Nabożeństwo poprowadzi Chór Pań „Mater Dei”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, by zadośćuczynić prośbie Matki Bożej o modlitwę w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników.

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:30 Siostra Franceska Ratajczak z Włoszakowic podziękuje Bogu za 25 lat posługi Bogu i ludziom w życiu zakonnym. Prosić będziemy Boga o zdrowie i bł. Boże dla Czcigodnej Jubilatki w pracy misyjnej w Ugandzie.

2. W zakrystii lub u Pana Piotra Tojka można nabyć CEGIEŁKĘ w postaci zdjęcia grupowego z naszego festynu w cenie 10zł, całość będzie przeznaczona na renowację Ołtarza. Zachęcamy do nabycia cegiełki, a przy okazji pamiątki z festynu.

3. Zwolniły się miejsca na pielgrzymkę do Portugalii, szczegóły u ks. Karola.Spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki odbędzie się w poniedziałek 9 lipca, po Mszy św. w salce.

4. Dziękuję Pielgrzymom za ofiarowane modlitwy i trud pielgrzymowania do Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu oraz sponsorom lodów – serdeczne Bóg zapłać.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Mania z ul Leszczyńskiej. Wieczny…

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

W tygodniu w biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne.

W zakrystii rozprowadzamy  „Przewodnik Katolicki”.

ks. Andrzej Szulc - proboszcz