Dzisiaj jest 24. października 2018

Dodano: 2018-09-09 21:21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 09.09.2018r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania, pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Modlić się będziemy za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.

2. Dzisiaj o godz. 15:00 spotkanie przed pielgrzymkowe po Beskidzie Śląskim w salce.  Proszę o dokonanie wpłaty – 500 zł.

3. W poniedziałek Poradnictwo Rodzinne o godz. 16:15 w salce parafialnej.

4. W środę o godz. 16:00 w kościele zebranie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Po nim w salce parafialnej będzie pobieranie miary na alby dla dzieci i zakup różańców, książeczek, medalików i innych przedmiotów do Pierwszej Komunii Św.

5. W czwartek 13 września o godz. 20:00 Msza Św. i Różaniec z Procesją Fatimską wokół kościoła prowadzony przez Chór Żeński Cantilena. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.

6. W piątek święto Podwyższenia Krzyż Św., a w sobotę czcimy Matkę Bożą Bolesną.

7. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz czcimy  Św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży polskiej.  Zbiórka przed kościołem po Mszy Św. na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Poznaniu.

8. W dniach od 13 do 16 września br. w Poznaniu odbędzie się Zebranie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy pod hasłem „Solidarny Duch Europy”. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza do Poznania do uczestnictwa w liturgicznych celebracjach: - w czwartek 13 września godz. 18:30 fara poznańska,

- w piątek 14 września godz. 17:45 katedra poznańska,

- w sobotę 15 września godz. 19:00 katedra poznańska,

- w niedzielę 16 września godz. 10:00 katedra poznańska.

9. Dziękuję Dyrekcji ZSO i hali sportowo – środowiskowej za przygotowanie ołtarza do Mszy Św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego – Bóg zapłać.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzego Tojek z ul. Grotnickiej. Wieczny…

11. Okazja do Spowiedzi Św. w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

12. Intencje mszalne przyjmujemy w tygodniu w biurze parafialnym.  „Przewodnik Katolicki” – do nabycia w zakrystii.