Dzisiaj jest 25. kwietnia 2019
# # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2019-03-24 14:09

Ogłoszenia parafialne 24.03.2019r

 

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00, po nich Msza Św. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze Św. o g. 9:00 i 18:00 – składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Na ołtarzu Św. Józefa są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.  Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki Różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Na Mszy Św. o g. 9:00 osoby, które podejmują Duchową Adopcję złożą swoje deklaracje.

 

W poniedziałek o godz. 16:00 w salce parafialnej odbiór alb dzieci pierwszokomunijnych.

 

We wtorek na Mszy Św. o g. 18:00 ks. bp. Grzegorz Balcerek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Wszystkie ławki w kościele są zarezerwowane dla młodzieży i ich świadków. W poniedziałek po Mszy Św. o g. 18:00 ostatnie przygotowanie, obecność kandydatów z wypełnionymi kartkami do Sakramentu obowiązkowa. Kartki te będą sprawdzone przez ks. proboszcza i potwierdzone pieczęcią parafialną i tylko taka kartka jest dokumentem upoważniającym przyjęcie Sakramentu. We wtorek po południu ks. proboszcz będzie na Spowiedzi Św. w Bukówcu Górnym i dlatego proszę nie lekceważyć tego spotkania.

Biuro Parafialne w poniedziałek, wtorek i piątek nieczynne.

 

W środę zebranie Towarzystwa Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego po Mszy Św. wieczornej w salce.

 

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią Św. o godz. 16:00, po niej losowanie figurek do wspólnej modlitwy rodzinnej. Prosimy rodziców, aby przysyłali swoje dzieci. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00, po niej Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. do godz. 20:00.

 

2. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od soboty 6 kwietnia do czwartku 11 kwietnia br. Rekolekcje dla klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej odbędą się od poniedziałku 1 kwietnia  do środy 3 kwietnia br. w kościele od g. 8:00 do 9:00, Przedszkole od g. 10:00 do 10:45 w kościele.

 

3. Zapisy na Misterium Męki Pańskiej do Poznania można dokonać w zakrystii lub biurze parafialnym wpłacając 20 zł. Wyjazd w sobotę 13 kwietnia o g. 17:30 z przed kościoła.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Poznania w dniu 18 maja br. na powitanie Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która będzie peregrynować po Archidiecezji Poznańskiej. Uroczystości odbędą się w kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu na Ratajach. Zapisy i wpłata 20 zł. w zakrystii lub biurze Parafialnym. Do naszej Parafii przybędzie Matka Boża 10 marca 2020 r. o godz. 18:00.

 

4. Dziękuję rodzinom za ofiary złożone na Daninę Diecezjalną – Bóg zapłać.

 

5. Okazja do Spowiedzi Św. w tygodniu pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Przewodnik Katolicki, - można nabyć w zakrystii.