Dzisiaj jest 25. kwietnia 2019
# # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2019-03-31 09:19

Ogłoszenia Parafialne 31.03.2019r

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00, po nich Msza Św.

 

Rekolekcje dla klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej w poniedziałek, wtorek i środę w kościele  od g. 8:00 do 9:00, Przedszkole od g. 10:00 do 10:45 w kościele.

 

W poniedziałek Poradnictwo Rodzinne o godz. 16:15 w salce parafialnej.

 

W środę po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej spotkanie osób odpowiedzialnychza przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami Włoszakowic.

 

W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca – o godz. 17:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 4 Róży i Msza Św. z modlitwą Towarzystwa Przyjaciół ASD, następnie zebranie Matek Różańcowych w salce.

- I piątek miesiącanie będzie odwiedzin Chorych po domach z Komunią Św., objazd chorych będzie w czasie Rekolekcji.

Spowiedź Św. od g. 17:00, po niej o g. 18:00 Droga Krzyżowa i Msza Św. z Nabożeństwem  do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Adoracją.

- I sobota miesiąca o g. 8:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 4 Róży, o g. 9:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, po niej losowanie figurek do wspólnej modlitwy rodzinnej. Prosimy rodziców, aby przysyłali swoje dzieci.

Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00, po niej Msza Św. i adoracja

Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. do godz. 20:00.

 

2. Rekolekcje wielkopostne dla wszystkich Parafian rozpoczną się w sobotę 6 kwietnia br. na Mszy Św. o g. 19:00 i trwać będą do czwartku 11 kwietnia. Poprowadzi je ks. Maciej Sarbinowski – salezjanin z Lądu.

W niedzielę nauki dla wszystkich na Mszach Św., po Gorzkich Żalach Koncert Pieśni Wielko-postnych i Pasyjnych w wykonaniu Chórów z Włoszakowic, Leszna i Gostynia Św. Góry, Msza Św. po koncercie o godz. 18:00. W dni powszednie Msze Św. z nauką dla wszystkich w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00, w środę i czwartek o godz. 10:00 i każdego dnia o godz. 18:00. Nauki stanowe po wieczornej Mszy Św. w poniedziałek dla mężczyzn, we wtorek dla kobiet, w środę dla młodzieży. W czwartek o g. 10:00 Msza Św. z nauką dla chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Objazd chorych po domach z Komunia Św. i Namaszczeniem od g. 11:30. Nie będzie odwiedzin chorych przed świętami, dlatego proszę zgłosić tych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a chcieliby przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Spowiedź Św. każdego dnia pół godziny przed Mszą Św., w środę z zaproszonymi kapłanami od g. 8:30 - 10:00, 11:00 – 12:00 oraz od g. 13:30 – 15:00, 15:45 – 17:15.

Ks. Maciej zbierać będzie ofiary na utrzymanie klasztoru w poniedziałek i we wtorek na Mszach Podczas rekolekcji Różaniec prowadzony przez Zelatorki pół godziny przed każdą Mszą Św. Przed rekolekcjami trwać będzie Nieustający Różaniec przez jedną dobę, pół godziny modlitwy w domu. Lista jest wyłożona na ołtarzu Św. Józefa i proszę się zapisywać.

Rekolekcje Szkolne w poniedziałek, wtorek i środę przed południem w dwóch grupach.

Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internet.

Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach i przemianie duchowej dzięki łasce Bożej, aby radośnie przeżywać spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym.

 

3. Dziękuję bardzo serdeczne Wam, kochani Rodzice za katolickie wychowanie swoich dzieci ks. wikariuszom Karolowi i Dominikowi za przygotowanie młodzieży naszej Parafii do Sakra-mentu Bierzmowania, paniom katechetkom, panu organiście i ministrantom za przygotowanie liturgiczne i Wam,droga Młodzieży za godne przyjęcie Ducha Św.w Sakramencie Bierzmowania Wsłuchujcie się w natchnienia Ducha Św. a realizując je włączajcie się czynnie w życie Parafii.

Dziękuję rodzinom za ofiary złożone na Daninę Diecezjalną – Bóg zapłać.

 

4. W tym tygodniu proszę odebrać alby dzieci pierwszokomunijnych na probostwie. Nieodebrane zostaną zwrócone Firmie i przepadnie zapłacona zaliczka.

 

5. Ubikacja przy kościele jest czynna, klucz wisi w zakrystii przy drzwiach.

 

6. Okazja do Spowiedzi Św. w tygodniu pół godziny przed Mszą Św. wieczorną.

Intencje mszalne przyjmujemy w tygodniu w biurze parafialnym po wieczornej Mszy Św., w piątek biuro jest nieczynne. Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem można nabyć w zakrystii.