Dzisiaj jest 24. kwietnia 2019
# # # #

Dodano: 2019-04-07 11:42

Ogłoszenia parafialne 07.04.2019r

1. Trwają Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Maciej Sarbinowski – salezjanin.

Dzisiaj nauki dla wszystkich na Mszach Św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00, po nich Koncert Pieśni Wielkopostnych  i Pasyjnych w wykonaniu Chórów z Włoszakowic, Leszna i Gostynia Św. Góry,

Msza Św. po koncercie o godz. 18:00.

W dni powszednie w poniedziałek i we wtorek Msze Św. z nauką dla wszystkich o godz. 9:00, w środę i czwartek o godz. 10:00 oraz o godz. 18:00 każdego dnia. Nie będzie nauk stanowych.

Po Mszach Św. wieczornych Spotkanie Modlitewne dla wszystkich: w poniedziałek modlitwa przebłagalna za popełnione grzechy, we wtorek modlitwa przebaczenia, w środę modlitwa uzdrowienia.

W czwartek o g. 10:00 Msza Św. z nauką dla chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia i zakończenie rekolekcji, gdyż Ks. Maciej wieczorem musi być  u siebie w Lądzie.

Objazd chorych po domach w czwartek od godz. 12:00. Nie będzie odwiedzin chorych przed świętami, dlatego proszę zgłosić tych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca  a chcieliby przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Spowiedź Św. każdego dnia pół godziny przed Mszą Św. i w środę z zaproszonymi kapłanami od g. 8:30 - 10:00, 11:00 – 12:00, 13:30 – 15:00, 15:45 – 17:15.

Ks. Maciej zbierać będzie ofiary na utrzymanie klasztoru i Seminarium Duchownego w Lądzie w poniedziałek i wtorek na wszystkich Mszach Św.

Podczas rekolekcji Różaniec prowadzony przez Zelatorki pół godziny przed każdą Mszą Św. Rekolekcje Szkolne w poniedziałek, wtorek i środę przed południem w dwóch grupach.Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internet.Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach i przemianie duchowej dzięki łasce Bożej, aby radośnie przeżywać spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym.

2. W piątek Msza Św. o godz. 19:00, po niej tradycyjnie przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami: Kurpińskiego, Parkiem, Zalesie i Spokojną na cmentarz. Zapraszamy do licznego udziału. Zabieramy ze sobą znicze, które złożymy na grobach naszych zmarłych. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej dla dzieci o g. 16:00 i Adoracji po Mszy Św. i biura parafialnego. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 17:00 w salce parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św.

O godz. 10:15 uroczysta procesja z palmami. Ustawiamy się przy grocie Matki Bożej  z palmami; prosimy o liczny udział dzieci i młodzieży.

Caritas Parafialna będzie rozprowadzać palmy przed każdą Mszą Św.

4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego prosimy składać do skarbon pod chórem.

5. Dziękuję za ofiary złożone na daninę diecezjalną – Bóg zapłać. Ubikacja przy kościele jest czynna, klucz wisi w zakrystii przy drzwiach.

6. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Poznania w sobotę 13 kwietnia o g. 17:30 z przed kościoła.

7. Intencje mszalne przyjmujemy w tygodniu w biurze parafialnym. Przewodnik Katolicki, Mały przewodnik dla dzieci i Wiara Patriotyzm i Sztuka - można nabyć w zakrystii.