Dzisiaj jest 24. kwietnia 2019
# # # #
Aktualności
czyli co nowego w naszej parafii

Dodano: 2019-04-15 22:27

Ogłoszenia Parafialne 14.04.2019r

1. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00, po nich Msza Św.

2. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msza Św. o godz. 18:00, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek o godz. 19:00, Wielką Sobotę – Wielką Noc o godz. 20:00.

W Wielki Poniedziałek zebranie Caritas o godz. 16:00 w salce parafialnej.

3. Święte Triduum Paschalne:

I. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa oraz ogłoszenia nowego przykazania miłości. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 19:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy przy ołtarzu krzyża i adoracja do godz. 22:00. Proszę, aby w liturgii również brały udział dzieci i młodzież.

II. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jeden posiłek postny do syta i dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Ostatnia Droga Krzyżowa o g. 11:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8:00 do 19:00. Kwiaty do grobu Pańskiego lub ofiary na kwiaty prosimy składać do godz. 12:00.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00, nie ma w tym dniu Mszy Św. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i adoracja do 24:00.

Młodzież będzie prowadziła adorację od godz. 21:00 do 22:00. Panów Strażaków proszę o trzymanie warty przy grobie Pańskim.

III. Wielka Sobota – adoracja przy grobie Pańskim od godz. 8:00 do 19:30. Prosimy o udział w adoracji. Kościół zaleca w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Święcenie pokarmów: o g. 12:00 - Leśniczówka, 13:00 - Dominice, 13:30 - Ujazdowo, od 14:00 do 16:00 w kościele co pół godziny

Wielkanoc Zmartwychwstania Pańskiego:

Zgodnie z przepisami liturgicznymi Msza Św. Wigilii Paschalnej powinna odbywać się po zachodzie słońca, w naszej Parafii o godz. 20:00. Prosimy wszystkich Parafian, aby na

Liturgię zabrali ze sobą świece, które mówią o zapaleniu płomienia wiary w naszym życiu na Chrzcie Św. i biały element ubioru – symbol białej szaty, która mówi o czystości serca. Przynieśmy też w małym naczyniu wodę, która będzie poświęcona razem z wodą chrzcielną, zaniesiemy ją do domu do naszych kropielnic i małe dzwoneczki na liturgię. Niech te zewnętrzne znaki pozwolą nam lepiej przeżyć bogatą liturgie Wielkiej Noc Zmartwychwstania Pańskiego. Mszę Św. zakończymy Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła, proszę Panów Strażaków do asysty podczas procesji. Po procesji nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Niedziela Wielkanocna:

Msze Św. o godz. 6:00, 9:00, 10:15, 11:30, będą poprzedzone Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Do asysty podczas procesji i liturgii proszę Panów Strażaków z Włoszakowic na g. 6:00, Bractwo Kurkowe na g. 9:00, Panów Strażaków z Dominic na g. 10:15, Panów Leśników na g. 11:30. Nie będzie w tym dniu Mszy Św. wieczornej.

IV. Poniedziałek Wielkanocny: - Msze Św. o godz. 7:30, 9:00, 10:15, 11:30 i 18:00. Składka w tym dniu jest przeznaczona na K.U.L. i W.T. UAM w Poznaniu. Zachęcam was, moi kochani, do licznego udziału w tych dniach największych Świąt Chrześcijan, do radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym.

4. Spowiedź Św. godzinę przed Mszą Św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę; oraz w Wielki Piątek po wieczornej Liturgii – podczas adoracji do godz. 24:00. W pozostałe dni świąteczne nie spowiadamy. Nie zostawiajmy Spowiedzi Św. na ostatnią chwilę.

5. Dziękuję za ofiary złożone na daninę diecezjalną – Bóg zapłać. Dziękuję Rodzicom i Młodzież, która przyjęła Ducha Św. w Sakramencie Bierzmowania za dar ołtarza. Ofiara w wysokości ośmiuset zł. jest przeznaczona na odnowienie monstrancji – Bóg zapłać.

Moi kochani dziękuję wam wszystkim za przygotowanie i liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii. Dziękuję Zarządowi Dróg Gminnych za zgodę, Leśnikom za przygotowanie trasy, Strażakom za kierowanie ruchem, delegacjom niosącym krzyż, panu Eugeniuszowi za wykonanie nowych stacji Drogi Krzyżowej, ks. Dominikowi za przygotowanie rozważań stacji Drogi Krzyżowej z przesłaniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wartościami tak bardzo dziś nam Polakom w Ojczyźnie potrzebne, aby zło dobrem zwyciężać, służbie liturgicznej, Paniom za prowadzenie śpiewu i przygotowanie poczęstunku w salce – wszystkim Bóg zapłać.

6. Przyjmujemy intencje mszalne w biurze parafialnym w dni powszednie; w W. Czwartek, W. Piątek, W. Sobotę biuro parafialne nieczynne. „Przewodnik Katolicki” można nabyć w zakrystii.