Dzisiaj jest 23. maja 2019
# # # #

Dodano: 2019-04-29 16:07

Ogłoszenia parafialne 28.04.2019r

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia, rozpoczynającą 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Przed kościołem zbiorka na Caritas Arch. Poznańskiej.

W poniedziałek święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Odpust w Kaszczorze, suma odpustowa o godz. 18:00.

W piątek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski i głównej patronki Polski.

Msza Św. w intencji Ojczyzny w parku o godz. 10:00. Zapraszam Władze Samorządowe Gminy Włoszakowice, Poczty Sztandarowe, odpoczywających w Boszkowie i Was, moi kochani wszystkich kochających Ojczyznę. Następna Msza Św. o g. 18:00. Proszę oflagować domy.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

10 minut przed każdą Mszą będzie czytane Słowo Boże wraz z komentarzami, zachęcamy,

by uwzględnić to przychodząc do kościoła.

2. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie w kościele o godz. 18:00 i Msza Św., w piątek przy figurze Matki Bożej na ul. Słonecznej i Leśnej o godz. 20:30, w niedzielę przy grocie Matki Bożej o godz. 18:00 i Msza Św.

3. W tym tygodniu przypada:

- I czwartek miesiąca – o godz. 17:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 5 Róży,

o godz. 18:00 Nabożeństwo Majowe i Mszy Św. z modlitwą Towarzystwa Przyjaciół

ASD, następnie zebranie Matek Różańcowych w salce parafialnej.

- I piątek miesiąca – nie będzie odwiedzin Chorych z Komunią Św. po domach,

Spowiedź Św. od godz. 17:00, po niej o godz. 18:00 Nabożeństwo do Najświętszego

Serca Pana Jezusa i Msza Św.

- I sobota miesiąca o godz. 8:30 Różaniec prowadzony przez Matki z 5 Róży,

Msza Św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 9:00.

4. Dzisiaj ostatnia Msza Św. o godz. 10:15 w kościele z udziałem dzieci. Natomiast

w przyszłą niedzielę, 5 maja rozpoczniemy Msze Św. w Boszkowie o g. 10:15.

5. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom Biegu „Droga do Emaus” z różnych stron Polski, a szczególnie zawodniczkom i zawodnikom z naszej Parafii Świętej Trójcy za liczny udział. Dziękujemy kibicom na trasie biegu i mecie, a szczególnie sponsorom strażakom

i policji. Biegacze dziękują Matkom Różańcowym za wypieki domowe, które bardzo im smakowały. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Mamy nadzieję, że Bieg na stałe wejdzie

w obchód Świąt Wielkanocnych w naszej Parafii.

6. Druhom Strażakom z naszej Parafii życzymy zdrowia, bł. Bożego i opieki Św. Floriana

w niesieniu pomocy bliźnim, zachowania od nieszczęśliwych wypadków i pomyślności

w życiu rodzinnym.

7. Wójt Gminy Włoszakowice i GOK zapraszają w niedzielę 5 maja na godz.19:00 przed Pałac Sułkowskich na koncert w 200 r. urodzin Stanisława Moniuszki. Na każdej Mszy Św. zaśpiewamy pieśń: „Ojcze z niebios Boże, Panie”, do której muzykę skomponował Moniuszko.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierę Rogalka, Msza Św. i pogrzeb w poniedziałek

o godz. 13:00, Różaniec po wieczornej Mszy Św. Wieczny odpoczynek…

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

Przyjmujemy intencje mszalne w biurze parafialnym, we wtorek biuro jest nieczynne.

Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci, Miłujcie się, Wiara Patriotyzm i Sztuka można nabywać w zakrystii.