Dzisiaj jest 23. maja 2019
# # # #

Dodano: 2019-05-05 11:49

Ogłoszenia Parafialne 05.05.2019r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego.

Nabożeństwo Majowe dzisiaj przy Grocie Matki Bożej o godz. 18:00 i Msza Św.,  w dni powszednie w kościele o godz. 18:00 i Msza Św., w piątek przy figurze Matki Bożej na ul. Słonecznej i Leśnej o godz. 20:30, w sobotę o godz.19:00 i Msza Św.

W poniedziałek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, Poradnictwo Rodzinne od godz. 16:15 w salce parafialnej.

We wtorek po Mszy świętej spotkanie Caritasu w salce parafialnej.

W środę uroczystość Św. Stanisława bpa i m., głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

Zebranie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. po Mszy wieczornej w salce parafialnej. Pierwsza Spowiedź Św. tych dzieci w sobotę o godz. 10:00

W piątek po Mszy Św. katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce parafialnej.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W Katedrze w Poznaniu Zjazd Towarzystwa Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

2. Od maja do października w każdy drugi czwartek miesiąca o g. 19:00 w Charbielinie będzie odprawiana Msza Św. z nabożeństwem do Matki Bożej Charbielińskiej. Ks. kustosz Leszek Grzelak i Parafianie serdecznie zapraszają na czwartek 9 maja na g. 19:00.

3. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Poznania w dniu 18 maja br. na powitanie Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która będzie peregrynować po Archidiecezji Poznańskiej. Uroczystości odbędą się w kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu na Ratajach. Chętnych na wyjazd proszę zapisywać się w zakrystii, koszt 20 zł.

Do naszej Parafii przybędzie Matka Boża 10 marca 2020 r. o godz. 18:00.

4. Dziękuję za przygotowanie Uroczystości 3 Maja p. Wójtowi Gminy Włoszakowice,

Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Zarządowi Dróg Gminnych, Towarzystwu Gimnastycz-nemu Sokół, paniom przygotowującym ołtarz, Pocztom Sztandarowym, Chórowi Męskiemu i Chórowi Pań, panu Organiście, służbie liturgicznej.

5. Wójt Gminy Włoszakowice i GOK zapraszają dzisiaj na godz.19:00 przed Pałac Sułkowskich na koncert w 200 r. urodzin Stanisława Moniuszki.

6. Bóg powołał do wieczności śp. Bronisława Rutkiewicza z ul. Kurpińskiego, Msza Św.  i pogrzeb we wtorek o godz. 11:00, Różaniec po wieczornej Mszy Św. Wieczny odpoczynek…

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną.

Przyjmujemy intencje mszalne w biurze parafialnym, w poniedziałek i środę biuro jest nieczynne.

Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci, można nabywać w zakrystii.