Ogłoszenia parafialne – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 17.04.2022

Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście

Jeśli utraciłeś świeżość wiary, która w każdym dniu widzi światło Prawdy; Jeśli utraciłeś pewność nadziei, która podpowiada, że noc jest drogą do poranka; Jeśli utraciłeś ufność miłości, która daje w przemijaniu jedyny sens życia; Jeśli czekasz …

To życzę Ci, aby o świcie zajaśniał Ci Chrystus – Król Królów, Syn Człowieczy, Emmanuel – Bóg z nami, który został ukrzyżowany, umarł i zmartwychwstał dla Ciebie i dla mnie.

Szczęść Boże!

Ks. Zbigniew Dobroń

 1. Bóg zapłać! Za przygotowanie, zaangażowanie i udział w Triduum Paschalnym wszystkim i każdemu z osobna: ministrantom, lektorom, chórom, panu organiście, paniom za przygotowanie pięknych dekoracji, dziękuję za kwiaty do Grobu Pańskiego i złożone na ten cel ofiary, OSP we Włoszakowicach za wartę przy grobie. Dziękuję wam drodzy parafianie za udział w liturgii
 2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: msze św. o godz. 9:00, 10:15, 11:30.
 3. Poniedziałek Wielkanocny: msze św. jak w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:15 i 11:30, wspieramy materialnie WT UAM w Poznaniu, szkoły katolickie oraz KUL
 4. W oktawie wielkanocnej – w piątek nie ma postu.
 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia.
 6. Za tydzień w niedzielę – w naszej parafii Niedziela Pokoleniowa – obecni będą klerycy z ASD w Poznaniu, zbiórka przed kościołem na rzecz seminarium
 7. W Wielkim Poście składaliśmy daninę diecezjalną na utrzymanie: Caritas, Seminarium, Katedry, domu księży emerytów oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Do tej pory 504 rodziny złożyły daninę. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary
 8. Bóg zapłać za składane ofiary na parafialne konto bankowe – 73 1240 1499 1111 0011 0775 0786
 9. W zakrystii do nabycia świąteczny Przewodnik Katolicki.
 10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.
 11. GOK we Włoszakowicach, zapraszana Wieczór z Brzechwą w piątek 22.04 na godz. 19:00 do Sali widowiskowej, oraz na Ensemble del Passato – muzyka dawna na głos, lutnię i gitarę, w niedzielę 24.04 na godz. 16:00 do Sali Trójkątnej. Informacja na plakatach.
 12. ZSO we Włoszakowicach zaprasza w sobotę 23.04 w godz. 10:00 – 14:00 na Drzwi Otwarte. Informacja na plakacie.
Skip to content