3 niedziela Adwentu – 17.12.2023

1. W Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Relikwie dotrą do parafii pw. Świętego Krzyża w Lesznie w piątek 22.12. Plan na plakacie.
  2. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, i w piątek zakończenie rorat z błogosławieństwem zwierząt domowych. Roraty z Małym Gościem Niedzielnym – Franciszkowy plac budowy. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.
  3. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. (opłatki w zestawie 2 duże i 2 małe) Ofiary za opłatki przeznaczamy na Dom Pokoju w Betlejem w Palestynie, jak dobrze wiemy trwa tam wojna. Pomyślmy o tym jakże ważnym geście i darze serca.
  4. Za tydzień 4 niedziela adwentu, która jest zarazem Wigilią Bożego Narodzenia. Zachęcam do podtrzymywania tradycji postu. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00 (nie łączymy mszy św. niedzieli i pasterek)
  5. W pierwszy dzień Uroczystości Bożego Narodzenia, msze św. o godz. 9:00, 10:15 i 11:30. (kościół będzie otwarty do wieczora)
  6. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:15 i 11:30
  7. We wtorek po wieczornej mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas
  8. W tym roku tradycyjna kolęda. Zamierzam odwiedzić parafian następujących ulic: Zachodnia, Kopernika, 3-go Maja, Słowiańska, Słoneczna, 11 Listopada, Strumykowa, Zalesie, Leśna, Kurpińskiego, Apoloni Prałat, Klonowa, Bukowa, Machnikowskiego, Grotnicka, Zakątek, Zacisze, Brzozowa, Dłużyńska, Krótka, Rzemieślnicza. Pozostałe ulice w czasie mszy św. w kościele. Plan szczegółowy w najbliższych dniach. Ulegnie zmianie harmonogram mszy św. w tygodniu.
  9. Bóg zapłać za składane ofiary na parafialne konto bankowe – 73 1240 1499 1111 0011 0775 0786
  11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka we Włoszakowicach zaprasza na Bal karnawałowy – 27.01.2024, godz. 18:00, który odbędzie się w Sali Balowej w TOSKANI we Włoszakowicach. Dochód z zabawy zostanie przeznaczony na budowę ośrodka przy ul. Wolsztyńskiej we Włoszakowicach. Szczegóły na plakacie.