Życzenia na Boże Narodzenie 2023

Żłóbek w Betlejem mówi nam nie tylko o bliskości, ale także o ubóstwie. Wokół żłóbka nie ma tak naprawdę zbyt wiele: krzaki, kilka zwierząt i niewiele więcej. Ludzie mieli ciepło w gospodach, a nie w zimnej stajni jakiejś kwatery. Ale Jezus się tam narodził, a żłóbek przypomina nam, że nie miał wokół siebie nikogo innego, jak tylko tych, którzy go kochali: Maryję, Józefa i pasterzy; wszyscy oni byli ludźmi ubogimi, których łączyła miłość i zadziwienie, a nie bogactwo i wielkie możliwości. Ubogi żłóbek wydobywa więc prawdziwe bogactwo życia: nie pieniądze i władzę, lecz relacje i osoby. Papież Franciszek, 24.12.2022

Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego Jezusa spocznie na nas wszystkich. Miłosierny, troskliwy, bliski i czuły Bóg, który stał się człowiekiem i zamieszkał między nami, niech napełni serca radością, jednością i pokojem. Niech wszystkie dni 2024 roku będą czasem zbliżania się  do Boga i drugiego człowieka. Modlę się o to i dla Was.

Ks. Zbigniew Dobroń – proboszcz

Skip to content