15 niedziela zwykła – 16.07.2023

1. Ogłoszono wyniki naboru Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na dziesięć wniosków złożonych przez Gminę Włoszakowice trzy zostały rozpatrzone pozytywnie. W ramach otrzymanego dofinansowania wykonane zostaną następujące prace: – rewaloryzacja elewacji budynku oraz muru wokół kościoła pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach – wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 490.000 zł.
  2. Od poniedziałku 17.07 do 21.07 – biuro parafialne będzie nieczynne. W parafii zastąpi mnie ks. Dominik Dutkiewicz
  3. Za tydzień w niedzielę po wszystkich mszach św. także w sobotę i w Boszkowie z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary przeznaczamy na zakup środków transportu dla misjonarzy – MIVA Polska. (w Boszkowie przed ołtarzem polowym poświęcimy kluczyki od pojazdów)
  4. W zakrystii i przy kaplicy leśnej można nabywać pamiątki – magnesy na lodówkę z widokiem kaplicy w Boszkowie w cenie 10 zł)
  5. Bóg zapłać za składane ofiary na parafialne konto bankowe – 73 1240 1499 1111 0011 0775 0786
  7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi, oraz dobrego wypoczynku na czas wakacji i urlopów.

18 lipca półkolonie integracyjne od godz. 9:30, zapisy GOK we Włoszakowicach, program na plakacie.

Wydarzenie w dniu 22 lipca 2023 r. w godz. 11.00-12.30. W ramach projektu Critical Knowledge Exchange 2023  prowadzony jest kurs COMBAT MEDIC. Szkolenie to  prowadzone jest przez instruktorów US Army – NG oraz instruktorów z CS WOT. Finałem tego szkolenia będzie zdarzenie typu MASCAL realizowane na obiekcie Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach. Przedmiotowe ćwiczenie przeprowadzone będzie we współpracy z Policją i Państwową Strażą Pożarną. Pozorowany atak na szkołę przez dywersantów rozpocznie naszą akcję, w scenariuszu tego ćwiczenia zaplanowaliśmy pozorowany wybuch ładunków  w efekcie którego będziemy mieli kilkunastu rannych. Zadaniem naszych kursantów będzie przeprowadzić zaopatrywanie rannych w warunkach zbliżonych do realnych. Udział śmigłowca MEDIC bardzo uatrakcyjni nasze ćwiczenie, ale dodatkowo będziemy mieli okazję przećwiczenia takiej formy ewakuacji rannych. Dodatkowo prosimy o możliwość  prezentacji pojazdów zabezpieczenia medycznego oraz wyposażenia indywidualnego żołnierzy wchodzących w skład pododdziałów US Army stacjonujących w rejonie Poznania.

Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach zaprasza na Kurs Wokalny 2023, Koncert Musica Sacra 22.07, godz. 18:30 kościół w Bukówcu Górnym i 23.07, godz. 16:00 Sala Trójkątna we Włoszakowicach – Koncert Finałowy.