9 niedziela zwykła – 02.06.2024

  1. Bóg zapłać, za udział i przygotowanie Odpustu Parafialnego
  2. Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej mszy św. od poniedziałku do piątku
  3. Msza św. o godz. 10:15 do końca września celebrowana jest w kaplicy leśnej w Boszkowie. Można zamawiać intencje mszalne
  4. Boże Ciało, serdeczne Bóg zapłać za udział i przygotowanie Uroczystości. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wieczorna msza św. z Nieszporami o Eucharystii a następnie procesja wokół kościoła. Proszę dziewczynki, ministrantów do udziału oraz przygotowanie procesji.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00. Różaniec o godz. 17:30 prowadzi 6 Róża Matek
  6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedziny chorych, od godz. 16:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po mszy św. procesja wokół kościoła i akt zawiedzenia. Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.
  8. Za tydzień w niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  9. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki
  10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II.

 

Drodzy Parafianie i Przyjaciele!

Przed nami kolejna edycja Parafiady, popołudniowego spotkania w dniu 23.06.2024 roku, bez zobowiązań we wspólnocie dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Łączyć nas będzie wspólna zabawa, spotkanie drugiego człowieka, śpiew i wiele ciekawych atrakcji, ale także pozyskanie środków na prace związane z inwestycją: Rewaloryzacja elewacji budynku oraz muru wokół kościoła pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach.

Jako Wspólnota Parafialna chcemy przeżywać teraźniejszość, myśląc o przyszłości. W minionym czasie otrzymaliśmy dotację z Polskiego Ładu na wykonanie prac związanych z elewacją naszego Parafialnego Kościoła i muru wokół świątyni. W czasie prac projektowych i przygotowawczych, zostały odkryte elementy, które do tej pory nie widoczne, muszą być włączone w poszerzony zakres prac remontowych, aby osiągnąć zamierzony cel podjętej inwestycji i cieszyć się w przyszłości pięknem Naszej Parafialnej Świątyni w sercu Włoszakowic.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o jakiekolwiek wsparcie rzeczowe lub materialne Parafiady, aby pozyskane środki przeznaczać na wyżej wymieniony cel. Jesteśmy wdzięczni za każde otrzymane dobro.

 

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)

Skip to content