Droga Krzyżowa ulicami Włoszakowic – 31.03.2023

Dobrze, że jesteś! Pewnie mógłbyś w ten piątkowy wieczór robić wiele interesujących rzeczy – odpocząć po ciężkim tygodniu czy zobaczyć ciekawy film w telewizji. Ale wybrałeś drogę krzyżową, odpowiedziałeś na wezwanie Jezusa. On jednak nie zaprosił Cię po to, byś tylko tu był. Jezus pragnie Ci coś ważnego powiedzieć. Przyjrzyj się więc w czasie tej modlitwy drodze krzyżowej, ale nie tylko tej, którą przeszedł Jezus. Zobacz drogę krzyżową swojego życia i spróbuj odnaleźć na niej kochającego Cię Boga.

To nabożeństwo za chwilę się skończy. Ale nie droga Jezusa. On chce iść z Tobą, do trudnych spraw Twojego życia, do nierozwiązanych konfliktów, do sytuacji bez wyjścia. Pomoże Ci walczyć z tymi grzechami, z którymi Ty już nie masz siły się zmagać. Podniesie Cię z każdego upadku. Wyzwoli z lęku i kłamstwa! Pan Jezus stoi na progu Twojego domu, jest tak blisko… wystarczy otworzyć drzwi.

 Panie Jezu, pomóż nam uwierzyć, że jesteś przy nas w każdej chwili naszego życia. 

Skip to content