Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny.
  2. Od dziś rozpoczynamy w zakrystii i biurze parafialnym rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. (opłatki w zestawie 2 duże i 2 małe) Ofiary za opłatki przeznaczamy na Dom Pokoju w Betlejem w Palestynie, jak dobrze wiemy trwa tam wojna. Pomyślmy o tym jakże ważnym geście i darze serca.
  3. Od dziś w zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece duże w cenie 20 zł. oraz małe w cenie 10 zł.
  4. Dziś po mszach św., także w sobotę, P. Ratajczak będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2024 rok. Ofiara dobrowolna przeznaczona na rzecz misji.
  5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 objazd chorych. Od godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Spowiedź także od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną mszą św.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:00.
  7. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny I Niedzielą Adwentu. Za tydzień będzie można nabyć wieńce adwentowe przygotowane przez Caritas parafialną. W czasie każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa wieńców adwentowych.
  8. Wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Berlina w sobotę 2.12, o godz. 6:00 – parking przed kościołem – proszę zabrać dokument tożsamości.
  9. Bóg zapłać za składane ofiary na parafialne konto bankowe – 73 1240 1499 1111 0011 0775 0786
  11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

Wójt Gminy Włoszakowice zaprasza na Jarmark Gwiazdkowy i I Korowód Światła we Włoszakowicach. Niedziela 3.12.2023 od godz. 15:00 – plac targowy – szczegóły na plakatach.