Ogłoszenia parafialne – 21.11.2021

KOMUNIKATY PARAFIALNE

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021

Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy

1.Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz pomocy migrantom na granicy wschodniej organizowana przez Caritas.

2.Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Caritas parafialny przygotował wieńce adwentowe, które będzie można nabyć przed kościołem w pierwszą niedzielę adwentu. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Te wieńce oraz przyniesione indywidualnie zostaną poświęcone w czasie każdej mszy św.

3.Od przyszłego tygodnia przed kościołem rozpoczniemy rozprowadzanie świec – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece duże po 18 zł. i małe po 9 zł.

4.Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy rozprowadzanie poświęconych opłatków w zakrystii oraz biurze parafialnym. (nie kupujmy w markecie – niech będzie to chrześcijański symbol wieczerzy wigilijnej w naszych domach).Składane ofiary za opłatki przeznaczamy na Dom Pokoju w Betlejem – podzielmy się chlebem. Jak funkcjonuje ten dom prowadzony przez Siostry Elżbietanki można obejrzeć na YouTube – Niesiemy nadzieję.

5.We wtorek po mszy św. spotkanie dla klas 7 i 8 przed bierzmowaniem.

6.Spotkanie dla chętnych chłopców na kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17:00 w kościele.

7.Spotkanie scholii na salce w sobotę o godz. 10:00.

8.Spowiedź od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną mszą św.

9.Parafialne konto bankowe – 73 1240 1499 1111 0011 0775 0786 – Bóg zapłać za składane ofiary w takiej formie.

10.Biuro parafialne czynne w poniedziałek i środę po wieczornej mszy św., oraz w czwartek od godz. 9:00 – 10:00.

11.Przewodnik Katolicki do nabycia w zakrystii.

12.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

13.Pogrzeb + Krystyny Wojtkowiak w środę o godz. 11:00