Podziękowania z Ukrainy

Nigdy nie mamy dość dziękowania naszym braciom i siostrom z Polski za ogromną pomoc, jakiej udzielają Ukrainie podczas tej strasznej wojny. Tym razem słowa wdzięczności płyną do parafii katolickiej Świętej Trójcy w Wołoszakowicach, RP.

Z inicjatywy Ani Wasylenko (Tytarenko), absolwenta Liceum Łukowycz rady wsi Pawliw, wraz ze stowarzyszeniem Polska 2050, szkołami, przedszkolami i organizacjami wyznaniowymi zorganizowano zbiórkę wosku, zniczy i zapalniczek w celu zrobić znicze dla ukraińskich obrońców. Przy pomocy takiej świecy można np. zagotować wodę na herbatę lub podgrzać jedzenie. A to jest niezwykle potrzebne dla poprawy kondycji fizycznej i psychicznej ukraińskich żołnierzy na polu walki.
Warto zaznaczyć, że pierwsza partia 15 kartonów „ciepła i światła” wraz z produktami spożywczymi, lekami i środkami higieny osobistej dotarła już na Ukrainę i została przekazana naszym wojskom. Na tym pomoc się nie kończy, kolejne 1000 świec czeka na ich przygotowanie. W imieniu wszystkich mieszkańców gminy, sołtys Pawliwa wyraża szczerą wdzięczność wszystkim polskim przyjaciołom, tym, którzy włączyli się w szczytną sprawę, bo jednego wroga mamy i razem musimy z nim walczyć.
Dziękujemy Polakom za postawę i wsparcie wszystkich Ukraińców i personelu wojskowego naszej społeczności.
Dziękuję za pomoc w przybliżeniu Zwycięstwa

Skip to content