Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024

 1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się czas wielkanocny.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła msza św. o godz. 18:00.
 3. Nabożeństwa majowe po wieczornej mszy św. w dni powszednie. W piątki przy figurze MB na ulicy Leśnej o godz. 20:30 w sobotę przed wieczorną mszą św.
 4. Msza św. o godz. 10:15 do końca września celebrowana jest w kaplicy leśnej w Boszkowie. Można zamawiać intencje mszalne
 5. 55 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii św. w sobotę o godz. 15:00 oraz w niedzielę o godz. 11:30. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowany Dar ołtarza – cała nowa tapicerka w kościele parafialnym, z tapicerką nowych ławek w prezbiterium.
 6. Biały tydzień w czasie wieczornej mszy św. w poniedziałek zdjęcia grupowe, w piątek pielgrzymka rowerowa do Charbielina (docieramy indywidualnie rowerami} – msza św. o godz. 19:00, a następnie poświęcenie pojazdów rowerowych
 7. Za tydzień odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11:30, a następnie procesja, proszę o przygotowanie procesji. Zapraszam ministrantów do przygotowania liturgii oraz dziewczynki do sypania kwiatów.
 8. Boże Ciało, msze św. o godz. 7:30 w kościele oraz o godz. 9:00 przy ośrodku zdrowia, trasa ulicami Zalesie, Leśna i Zalesie do 4 ołtarza. Proszę o przygotowanie procesji.
 9. Jubileusze kapłańskie w Katedrze Poznańskiej – 50 – lecie 23.06, 25 – lecie 29.05.
 10. W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na utrzymanie katedry, domu księży emerytów, seminarium, Caritas Archidiecezjalnego oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego – koperty dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła. Bardzo dziękuję za zrozumienie i składane ofiary na wyżej wymienione dzieła. Do dziś 504 (42%) rodzin parafii złożyło daninę. Czas uregulowania daniny do końca czerwca.
 11. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki
 12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.

 

 

2 Konkurs Muzyki Instrumentalnej, 24-25 maja, Pałac Sułkowskich we Włoszakowicach – szczegóły na plakatach

Skip to content