Zmartwychwstanie Pańskie – 31.03.2024

Za okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa życzę Drogim Parafianom i Gościom wdzięcznego serca, że możemy świętować Jego bliskość i miłość. Jeżeli Bóg przebacza nam grzechy i zastawia dla nas stół Słowa Bożego i Eucharystii, to nie dlatego przecież, bo się przyzwyczaił i taką ma tradycję, ale dlatego, że nas kocha.

Pamiętam o Was w modlitwie – niech w Waszym sercu panuje pokój, a Wasza dobroć i życzliwość owocuje również wdzięcznością tych, których kochacie i którzy Was kochają. Niech nasze wspólne „łamanie Bożego Słowa i Chleba” owocuje gorliwością w głoszeniu Ewangelii!

Ks. Zbigniew Dobroń – proboszcz

 

  1. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i udział w Świętym Triduum Paschalnym, które kolejny raz przeżyliśmy w naszej drodze dom nieba. Dziękuje chórom i panu organiście, służbie liturgicznej ołtarza, strażakom i wszystkim którzy ofiarowali serce w przygotowanie tegorocznych dekoracji.
  2. Poniedziałek Wielkanocny: msze św. jak w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:15 i 11:30, przed kościołem wspieramy materialnie WT UAM w Poznaniu, szkoły katolickie oraz KUL
  3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Koronka będzie odmawiana, w pierwsze i drugie święto Wielkanocne po mszy św. o godz. 9:00 pozostałe dni przed wieczorną mszą św. Proszę o prowadzenie Koronki Żywy Różaniec.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia z Godzinkami o Miłosierdziu Bożym. W niedzielę po mszy św. o godz. 11:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalny
  5. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00
  6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 objazd chorych z komunią św., od godz. 16:30, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8:00 – różaniec, medytacja i msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi
  8. W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na utrzymanie katedry, domu księży emerytów, seminarium, Caritas Archidiecezjalnego oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego – koperty dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła. Bardzo dziękuję za zrozumienie i składane ofiary na wyżej wymienione dzieła. Do dziś 453 (37,75%) rodzin parafii złożyło daninę. Czas uregulowania daniny do końca czerwca.
  9. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem
  10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.
Skip to content