Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego która kończy okres paschalny i czas komunii św. wielkanocnej. Także dziś I Komunia św. w naszej parafii (sobota i niedziela). Od poniedziałku do piątku – biały tydzień w czasie mszy św. o godz. 18:00.
  2. Nabożeństwa czerwcowe – po wieczornej mszy św.
  3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11:30. Zapraszam do uczestnictwa. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatków oraz o przygotowanie procesji ministrantów, poczty sztandarowe oraz feletrony i baldachim.
  4. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
  5. W czwartek 16.06 – Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie przy Ośrodku Zdrowia – msza św. o godz. 10:00 i następnie procesja eucharystyczna ulicami naszej miejscowości. Trasa to ul. Zalesie i Leśna, proszę o przygotowanie ołtarzy wg miejscowego zwyczaju oraz udział sztandarów i feletronów oraz dziewczynek sypiących kwiatki.
  6. Parafialny Zespół Caritas organizuje w dniach od 4 – 7.07 br. półkolonie dla dzieci. Koszt to 10 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  7. W niedzielę 26.06 – odbędzie się kolejny festyn parafialny pod hasłem – IDZIEMY RAZEM BARDZIEJ. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. W programie wiele ciekawych atrakcji. Prosimy o przygotowanie i ofiarowanie fantów na loterię, które można składać na probostwie. Pozyskane środki finansowe przeznaczymy na doposażenie salek parafialnych w których od września chcemy otworzyć oratorium dla dzieci o nazwie Studnia.
  8. Bóg zapłać za składane ofiary na parafialne konto bankowe – 73 1240 1499 1111 0011 0775 0786
  9. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki
  10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia niech Pan Bóg obficie błogosławi.
Skip to content